Podstrona: Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie

2024-03-21 , red.  Ewa Jaracz, Marta Jagiełowicz
kategoria: Wydarzenia
Od lewej: prof. dr hab. inż. P. Koszelnik, dr inż. arch. A. Martyka, prof. PRz, dr inż. arch. D. Jopek, dr hab. S. Mazur, prof. UEK, prof. dr hab. inż. arch. A. Noworól,

Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik podpisał porozumienie o współpracy z rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr. hab. Stanisławem Mazurem, prof. UEK. W ramach inicjatywy uczelnie będą realizowały wspólne projekty dydaktyczne i naukowe, aby umożliwić wymianę wiedzy, umiejętności i doświadczeń między pracownikami i studentami.

Inicjatorką i koordynatorką tego przedsięwzięcia z ramienia Politechniki Rzeszowskiej będzie dr inż. arch. Anna Martyka, prof. PRz, kierowniczka Katedry Konserwacji Zabytków na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Projektem ze strony Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie będzie kierować dr inż. arch. Dorota Jopek z Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Studiów Miejskich. W ramach porozumienia uzgodniono, że przedsięwzięcia edukacyjne i badawcze będą realizowane w obszarze architektury pod patronatem Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej, natomiast te z zakresu gospodarki przestrzennej przez Instytut Gospodarki Przestrzennej i Studiów Miejskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Cele porozumienia

Porozumienie zakłada realizację następujących celów: wymiana doświadczeń w metodyce nauczania, prowadzenie wspólnych studenckich warsztatów, projektów architektoniczno-urbanistycznych, inwentaryzacji terenowych oraz konsultacji i korekt, wymiana nauczycieli akademickich i pracowników naukowych w celu prowadzenia nieobjętych programem studiów wspólnych wykładów, seminariów, korekt, konsultacji, itp., prowadzenie wspólnych projektów badawczych, organizowanie wspólnych wystaw i prezentacji prac studenckich.

Powrót do listy aktualności