Podstrona: Wideokonferencja nt. budowy gospodarki wodorowej w Ministerstwie Klimatu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wideokonferencja nt. budowy gospodarki wodorowej w Ministerstwie Klimatu

2020-09-11
Wideokonferencja nt. budowy gospodarki wodorowej w Ministerstwie Klimatu

W dniu 9 września 2020 r. odbyła się wideokonferencja w Ministerstwie Klimatu prowadzona przez Pana Ireneusza Zyskę - Pełnomocnika Rządu ds. odnawialnych źródeł energii oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu.
W spotkaniu wzięli udział sygnatariusze "Listu intencyjnego o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej i zawarcia sektorowego porozumienia wodorowego", wśród których jedyną zaproszoną uczelnią jest Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza.

Aktywny udział w spotkaniu wzięli Pan Prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp – Prorektor ds. rozwoju i kontaktów
z otoczeniem Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza oraz dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz z Zakładu Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.

"W obszarze gospodarki wodorowej jest wiele do zrobienia dla jednostek naukowo-badawczych, zarówno w obszarze badań naukowych, a także testowaniem rozwiązań" - powiedział prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp. Na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza dyskusja o przyszłości wodoru rozpoczęła się już ponad 2 lata temu na cyklicznej Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju".
"Istotne jest, aby zbudować wokół wodoru szerszy projekt o charakterze gospodarczym, który mógłby integrować polskie podmioty" zauważył dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz.

Wśród sygnatariuszy listu intencyjnego są: Grupa Azoty S.A., Grupa Lotos S.A., Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Instytut Energetyki, Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy, Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A., PKP Energetyka S.A., Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza, Polski Koncert Naftowy ORLEN S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Tauron Polska Energia S.A., Toyota Motor Poland Company Limited sp. z o.o., TÜV SÜD Polska Sp. z o.o., Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A., Stowarzyszenie Polski Wodór, Poczta Polska S.A.

Powrót do listy aktualności